Fotowoltaika

Skontaktuj się
z nami!


  Technologia ta stanowi obecnie najprężniej rozwijający się sektor energii odnawialnej. Umożliwia ona przetwarzanie promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Prąd stały wytwarzany przez ogniwa w panelach słonecznych przerabiany jest przez inwerter, czyli tzw. falownik na prąd zmienny, z którego wszyscy korzystamy w gospodarstwach domowych. 

  Zalety instalacji fotowoltaicznej:

  Dzięki wynalezieniu zjawiska fotowoltaicznego oraz dziesiątkom lat pracy nad wykorzystaniem tego do produkcji energii, dzisiejsze instalacje fotowoltaiczne stały się niemal doskonałym środkiem na drodze do poprawy jakości życia na naszej planecie, gdyż przy produkcji energii słonecznej nie powstają żadne szkodliwe substancje.

  OSZCZĘDNOŚCI

  Instalacja fotowoltaiczna po kilku latach funkcjonowania sama się zwraca drastycznie redukując roczne rachunki za prąd. Po tym czasie produkuje dla nas darmową zieloną energię.

  KOMFORT

  System ten nie generuje hałasu, oraz jest całkowicie bezobsługowy, dla nas pozostaje wyłącznie monitorowanie jego działania. 

  EKOLOGIA

  Fotowoltaika to jedno z najlepszych źródeł zupełnie czystej energii, ponieważ w procesie produkcji nie występują żadne skutki uboczne, takie jak np. w procesie spalania w tradycyjnych elektrowniach.

  DŁUGOTRWAŁOŚĆ

  Dzięki prostej i wytrzymałej budowie paneli, oraz coraz dłuższymi okresami gwarancji na sprzęt, instalacje fotowoltaiczne to dziesiątki lat generowania oszczędności.

  PEWNOŚĆ INWESTYCJI

  Według prognoz, paliw kopalnych starczy nam zaledwie na kilkadziesiąt następnych lat, podczas gdy słońce będzie wytwarzać promieniowanie, z którego możemy bez ograniczeń korzystać jeszcze przez około 11 miliardów lat! Stanowi to najpewniejsze źródło pozyskiwania energii, które w naszym ludzkim pojęciu jest właściwie niewyczerpywalne.

  Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

  Wytwarzanie energii przez panele

  Ogniwa fotowoltaiczne, które znajdują się w panelach są wykonane z półprzewodnika, jakim jest powrzechnie wykorzystywany w dzisiejszym świecie krzem. Przetwarzają one energię słoneczną w prąd stały (DC). Na panelach znajdują się powłoki antyrefleksyjne zwiększające wydajność systemu.

  Konwersja fotowoltaiczna

  W gospodarstwach domowych korzystamy z prądu zmiennego (AC), dlatego prąd stały pozyskany z paneli słonecznych jest przerabiany przez inwerter na prąd zmienny (AC).

  Licznik dwukierunkowy

  Prąd płynący z inwertera ma znacznie większą częstotliwość niż ten, który jest pobierany z sieci, dlatego jest wykorzystywany w pierwszej kolejności, w razie niedoborów, np. w pochmurne dni, zapotrzebowanie jest uzupełniane prądem z sieci publicznej. Natomiast, gdy nasza instalacja produkuje więcej energii, niż potrzebujemy w danym momencie, prąd możemy odprowadzać do sieci lub magazynowac w bateriach.

  Oferujemy produkty znanych i cenionych marek w branży fotowoltaicznej

  Dlaczego my?

  Zajmujemy się zakładaniem instalacji fotowoltaicznych od 10 lat, z naszych usług skorzystało już niemalże 15 000 konsumentów w całej Polsce. Nasze ekipy monterskie to
  wyspecjalizowani fachowcy z bogatym doświadczeniem. Zapewniamy pomoc merytoryczną, sprawną obsługę oraz szybki serwis w razie potrzeby.

  Współpracujemy z wieloma międzynarodowymi markami z branży fotowoltaicznej, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować klientom produkty wysokiej jakości. 

  Umów się na bezpłatny audyt i dowiedz się więcej!