Baranowska 2, 06-300 Przasnysz
+48 578 099 001
kontakt@ekoinstal.org.pl

Fotowoltaika

Fotowoltaika stanowi najprężniej rozwijający się sektor energii odnawialnej. Technologia ta umożliwia przemianę promieniowania słonecznego na energię elektryczną – pozwalając na znaczące ograniczenie kosztów jej zakupu. Nasze instalacje wykonujemy na najwyższej jakości komponentach. Oferujemy urządzenia sprawdzonych producentów takich jak: SolarEdge, Fronius, Huawei, SofarSolar, LG, JaSolar, LongiSolar, Risen, QCells.


Zalety instalacji fotowoltaicznej:


-Oszczędności – zredukowanie kosztów energii elektrycznej

-Wygoda – system jest bezobsługowy

-Ekologia – technologia wykorzystuje odnawialne źródło
energii

-Komfort – zainstalowane urządzenia nie generują hałasu


Zasada działania instalacji fotowoltaicznej:

dom

  1. Panele fotowoltaiczne – zamieniają energię promieniowania słonecznego na energie elektryczną (prąd stały DC)
  2. Inwerter – przetwarza prąd stały DC na prąd zmienny AC.
  3. Licznik energii – instalowany przez ZE, zlicza ilość energii pobranej oraz oddanej
  4. Urządzenia odbiorcze – w pierwszej kolejności wykorzystują prąd z instalacji PV, który w razie niedoboru uzupełniany jest prądem z sieci

Panele fotowoltaiczne – dlaczego warto?

Dzięki możliwości wytwarzania prądu elektrycznego przy pomocy paneli fotowoltaicznych instalowanych zarówno na dachu obiektu, jak i w jego bliskim sąsiedztwie, proces generowania prądu jest praktycznie całkowicie darmowy. Najważniejszymi elementami każdego systemu tego rodzaju są ogniwa fotowoltaiczne, w których dochodzi do zamiany energii promieniowania słonecznego na prąd elektryczny.

Korzystanie z fotowoltaiki przynosi konsumentom mnóstwo korzyści. Przede wszystkim pozwala na zaoszczędzenie kosztów związanych z rachunkami za energię elektryczną. W zależności do konkretnej sytuacji umożliwia produkcję określonej ilości prądu. Powstałe nadwyżki ma obowiązek odebrać od nas zakład energetyczny i zwrócić prąd w formie barteru w przypadku budynków mieszkalnych (prąd za prąd), natomiast odkupić w przypadku przedsiębiorców, budynki/lokale usługowe.

Kolejną korzyścią jest świadomość dbania o środowisko przyrodnicze – panele i ogniwa fotowoltaiczne nie generują zanieczyszczeń powietrza, nie zużywają wody itp. Żywotność tego typu komponentów sięga nawet do 30 lat+. Wybór fotowoltaiki to także niezależność energetyczna – jako konsumenci mogą Państwo uniezależnić się od dostawcy energii elektrycznej.
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy. Dostarczamy zarówno pojedyncze komponenty, jak i gotowe rozwiązania, zapewniając fachowy montaż i serwis.

Instalacje fotowoltaiczne wykonujemy w województwie Mazowieckim, Podlaskim, Warmińsko-Mazurskim, Łódzkim, Kujawsko-Pomorskim.

Wykonujemy instalacje w takich miastach jak: Warszawa, Płock, Ciechanów, Siedlce, Białystok, Łomża, Ostrołęka, Olsztyn, Siedlce, Legionowo, Działdowo, Łódź, Radom.

Jesteś zainteresowany bezpłatnym audytem?

Zadzwoń lub wypełnij formularz!