Montaż paneli fotowoltaicznych w województwie mazowieckim

Nowoczesne i ekologiczne rozwiązania

Rachunki za prąd stanowią znaczący koszt praktycznie w każdym domowym czy firmowym budżecie. Chcąc obniżyć je na stałe, można zdecydować się na instalację solarną. Aby stworzyć tego rodzaju system, konieczne jest zamontowanie paneli fotowoltaicznych na dachu, połączenie ich przewodami elektrycznymi oraz podłączenie do falownika. Tylko tyle potrzeba, aby każdy posiadacz domu czy obiektu użyteczności publicznej mógł stać się producentem własnej, zupełnie bezpłatnej energii elektrycznej.
Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom klientów, oferujemy kompleksowe usługi z zakresu montażu paneli fotowoltaicznych( instalacji fotowoltaicznej) na terenie całego województwa mazowieckiego. Dzięki wieloletniej wiedzy, doskonałej znajomości branży oraz zespołowi wysoce wykwalifikowanych pracowników pomożemy Państwu wybrać odpowiedni zestaw solarny. Poza tym, że proponujemy gotowe produkty z długim okresem gwarancji, oferujemy także projektowanie instalacji fotowoltaicznych – zajmujemy się realizacją projektów zarówno dla domów jednorodzinnych, jak i dla basenów, instytucji, obiektów użyteczności publicznej itp.
Instalacje solarne( fotowoltaiczne) mogą funkcjonować według różnych zasad. Najczęściej spotykanym ze względów ekonomicznych i praktycznych są układy tzw. ON-GRID, czyli podłączone do sieci elektroenergetycznej. Dzięki temu istnieje możliwość oddawania wyprodukowanych nadwyżek energii oraz odbieranie jej w okresach zwiększonego zapotrzebowania. Takie rozwiązanie jest korzystniejsze niż system OFF-GRID, który jest zupełnie uniezależniony( niezależny) od sieci.

Instalacje solarne i fotowoltaiczne

Częścią każdej instalacji solarnej są panele fotowoltaiczne, które pozwalają generować lokalnie energię elektryczną poprzez bezpośrednie wykorzystanie energii pochodzącej z promieniowania słonecznego. W celu uzyskania optymalnych parametrów ważne jest, aby zadbać o odpowiedni kąt nachylenia modułów. Co więcej, na powierzchni dachu należy uwzględnić wszelkie miejsca zacienione, takie jak np. wykusze, anteny, komin (trzeba je ominąć, gdyż instalacja nie będzie wystarczająco efektywna). Panele powinny być skierowane w kierunku południowym.
Oferując montaż paneli fotowoltaicznych w województwie mazowieckim, dokładamy wszelkich starań, aby każda stworzona przez nas instalacja cechowała się jak najlepszymi parametrami użytkowymi. Panele instalujemy na:

  • dachach skośnych – jest to jeden z najczęściej wykonywanych w naszym kraju sposobów montażu, który jest uzależniony w dużej mierze od budowy poszycia oraz parametrów zastosowanych na nich materiałów;
  • dachach płaskich – w tym przypadku, w zależności od tego, w jaki sposób został wykonany dach, możemy zaproponować różne rozwiązania montażowe – np. przy wykorzystaniu dedykowanych profili montażowych;
  • Konstrukcja wolnostojąca – bardzo popularna gdy nie chcemy ingerować instalacją w konstrukcję dachu, cechują je uniwersalność zastosowania
  • Systemach nadążnych (Solar Tracker) – skutecznie pozwala zwiększyć efektywność pozyskiwania energii nawet o 60%. Jest to system nadążny wyposażony w innowacyjne rozwiązania, dzięki którym ustawia się w optymalnej pozycji w stosunku do Słońca nawet przy zachmurzonym niebie. Jest bezobsługowy i energooszczędny, prosty, estetyczny i wytrzymały.
  • ścianach budynku – rozwiązanie, które jest nieco rzadziej praktykowane wśród inwestorów, głównie z uwagi na wygląd fasady. Niemniej jednak systemy zainstalowane na południowej ścianie domu są szczególnie wydajne, a przy tym cechują się łatwością czyszczenia i konserwacji.