Jeszcze wyższe DOFINANSOWANIE do fotowoltaiki!

Jeszcze wyższe DOFINANSOWANIE do fotowoltaiki!

Dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych w ramach Programu Mój Prąd wzrośnie z 4000 do nawet 6000 zł już od 15.12.2022 r. Dodatkowo nabór wniosków został przedłużony aż do 31 marca 2023 roku. 📝
Mój Prąd to program wspierający inwestycje w instalacje fotowoltaiczne. Wnioski do programu Mój Prąd można składać już od 15.04.2022. Z powodu wysokiej inflacji i kryzysu energetycznego w Europie, polski rząd zadecydował o zwiększeniu kwoty dofinansowania. Według informacji z Ministerstwa Klimatu i Środowiska już od 15 grudnia skorzystać będzie można z większych dopłat do montażu odnawialnych źródeł energii w tym paneli fotowoltaicznych i magazynów energii.
Z czwartej edycji rządowego programu Mój Prąd skorzystać mogą inwestorzy rozliczani w systemie net-billingu. Nabór wniosków w programie Mój Prąd miał się zakończyć za kilkanaście dni, jednak został przedłużony aż do 31 marca 2023. Do tego czasu składający wnioski o dofinansowanie, otrzymają wyższą dotację.
Na stronie projektu można przeczytać, że od 15 grudnia dotacja do instalacji fotowoltaicznych zostaje zwiększona:
• do 50% kosztów kwalifikowanych nie więcej niż 6000 zł dla mikroinstalacji fotowoltaicznych,
• do 50% kosztów kwalifikowanych nie więcej niż 7000 zł w przypadku instalacji z dodatkowymi urządzeniami,
• do 50% kosztów kwalifikowanych nie więcej niż 16000 zł dla magazynów energii
• dofinansowanie magazynów ciepła i systemu HEMS/EMS nie ulega zmianie.
Osoby, które wniosek o dofinansowanie fotowoltaiki złożyły już wcześniej, a także te, które otrzymały już wypłatę środków, nie muszą składać nowego wniosku. Jeśli tylko zwiększony poziom dofinansowania będzie przysługiwać danemu wnioskodawcy, wówczas wypłacona zostanie różnica między otrzymaną dotacją a dotacją, jaką uzyskałby on po zmianie dofinansowania.
Dofinansowanie w ramach programu Mój Prąd 4.0 to nie jedyny powód zachęcający do inwestycji w fotowoltaikę. Należy pamiętać również o uldze termomodernizacyjnej, która umożliwia odliczenie od dochodu wydatków poniesionych na inwestycję w instalację fotowoltaiczną w jednorodzinnym budynku mieszkalnym.
Poznaj naszą ofertę: https://ekoinstal.org.pl
@Ekoinstal SD – Nowoczesne i ekologiczne rozwiązania🌱
___________________________________________________________
Fotowoltaika, pompy ciepła, rekuperacja, Smart Home, magazyny energii