Baranowska 2, 06-300 Przasnysz
+48 578 099 001
kontakt@ekoinstal.org.pl

Kolektory słoneczne

Kolektory słoneczne

Z roku na rok wzrasta popularność systemów solarnych, co wynika przede wszystkim z coraz wyższych kosztów energii konwencjonalnej oraz obniżenia cen kolektorów słonecznych. Co więcej, inwestycja w alternatywne źródła energii zwraca się w coraz krótszym czasie, a tego typu rozwiązania cechują się wysoką wydajnością, trwałością oraz sprawnością. Argumentem przemawiającym na korzyść zakupu instalacji solarnej jest także możliwość ubiegania się o dofinansowanie – w przypadku osób zamieszkujących województwo mazowieckie, dotację można uzyskać z WFOŚiGW w ramach programu „Ograniczenie emisji zanieczyszczeń do powietrza poprzez zakup i montaż kolektorów słonecznych, zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej, zakup i montaż pomp ciepła”.

Najważniejsze zalety, jakie niosą ze sobą kolektory słoneczne:

  • oszczędności na kosztach ogrzewania głównego źródła ciepła,
  • przyjazne środowisku i niewyczerpalne źródło energii odnawialnej,
  • brak szczególnej konserwacji (poza corocznym przeglądem oraz okresowym czyszczeniem).

Panele słoneczne

Przy dużym nasłonecznieniu podgrzewanie wody energią z paneli słonecznych( instalacji solarnych) jest jednym ze skuteczniejszych i niewątpliwie tańszych w eksploatacji rozwiązań. Kolektory są polecane w szczególności w sytuacjach, kiedy budynek charakteryzuje się dużym zapotrzebowaniem na ciepłą wodę – sprawdzą się w przypadku basenów, hoteli, restauracji, gospodarstw agroturystycznych, myjni samochodowych itp.

Oferowane przez naszą firmę panele ( kolektory)słoneczne stanowią nowoczesne i niezawodnie działające urządzenia przeznaczone do pozyskiwania energii emitowanej przez słońce oraz przetwarzania jej na prąd elektryczny. Każdy(każda) tego typu panel( instalacja) może być z powodzeniem zamontowany(a) na dachu, ścianie bądź jakiejkolwiek innej powierzchni zlokalizowanej tak, aby zapewnić, jak największy poziom nasłonecznienia.

Poza tym, że posiadamy w ofercie szeroki wybór kolektorów słonecznych, zajmujemy się także ich montażem. Dostarczamy zarówno komponenty, jak i gotowe instalacje. Naszym obszarem działalności jest całe województwo mazowieckie.