Kolektory słoneczne

Skontaktuj się 
z nami!


  Co to?

  Kolektory słoneczne to urządzenia do konwersji energii promieniowania słonecznego na ciepło. Mają postać luster o bardzo dużych powierzchniach lub konstrukcji złożonej z próżniowych rur szklanych. Montuje się je głównie na dachach domów. Wyłapują promienie światła, gromadząc tym samym energię, potrzebną do przetworzenia na ciepło. Taki proces możliwy jest dzięki absorberowi, umieszczonemu za szybą lub w rurze szklanej. Przejmuje energię ze słońca i połączony jest z systemem rurek miedzianych. Przez nie przepływa nagrzewająca się ciecz solarna (roztwór glikolu propylenowego), z której ciepło jest przekazywane wodzie użytkowej lub do układu ogrzewania.

  Z roku na rok wzrasta popularność systemów solarnych, co wynika przede wszystkim z coraz wyższych kosztów energii konwencjonalnej oraz obniżenia cen kolektorów słonecznych. Co więcej, inwestycja w alternatywne źródła energii zwraca się w coraz krótszym czasie, a tego typu rozwiązania cechują się wysoką wydajnością, trwałością oraz sprawnością. Kolektory są polecane w szczególności w sytuacjach, kiedy budynek charakteryzuje się dużym zapotrzebowaniem na ciepłą wodę – sprawdzą się w przypadku basenów, hoteli, restauracji, gospodarstw agroturystycznych, myjni samochodowych itp.

  Dlaczego warto zainwestować 
  w źródło energii odnawialnej
  jakim są kolektory słoneczne?

  Ekologia

  Montaż kolektorów pozwala w sposób całkowicie ekologiczny, bez zanieczyszczania środowiska, pozyskać ciepło, niezbędne do pozyskania ciepłej wody użytkowej oraz wspomaganie centralnego ogrzewania.

  Wydajność

  Instalacja składająca się z kolektorów słonecznych potrafi wyprodukować nawet 70% zapotrzebowania na ciepło w gospodarstwie domowym!

  Komfort

  Kolektory słoneczne są całkowicie bezobsługowe. Wymagają jedynie okresowego czyszczenia w celu zapewnienia jak najwyższej wydajności oraz corocznych przeglądów, dzięki którym instalacja może bezawaryjnie działać wiele lat.

  Dlaczego my?

  Na rynku OZE jesteśmy od 8 lat. Współpracujemy z międzynarodowymi markami, dzięki czemu zapewniamy produkty wyłącznie wysokiej jakości. Nasze ekipy monterskie to wyspecjalizowani fachowcy z bogatym doświadczeniem. Zapewniamy pomoc merytoryczną, sprawną obsługę oraz szybki serwis w razie potrzeby. Oferowane przez naszą firmę  kolektory słoneczne stanowią nowoczesne i niezawodnie działające urządzenia. Każdy instalacja tego typu może być z powodzeniem zamontowana na dachu, ścianie bądź jakiejkolwiek innej powierzchni zlokalizowanej tak, aby zapewnić, jak największy poziom nasłonecznienia. Poza tym, że posiadamy w ofercie szeroki wybór kolektorów słonecznych, zajmujemy się także ich montażem. Dostarczamy zarówno komponenty, jak i gotowe instalacje. Naszym obszarem działalności jest całe województwo mazowieckie.

  Umów się na bezpłatny audyt i dowiedz się więcej!