Baranowska 2, 06-300 Przasnysz
+48 578 099 001
kontakt@ekoinstal.org.pl

Kotły

Dnia 1 października 2017 roku weszło w życie rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe. Na jego mocy kotły nie spełniające wymogów emisyjnych klasy 5. mogą być sprzedawane tylko do 1 lipca 2018 roku. W sprzedaży pozostają tylko kotły automatyczne, nie posiadające rusztu awaryjnego, oznacza to brak możliwości wykorzystania paliwa innego niż dedykowane dla danego modelu kotła.  Rozporządzenie nie zmienia niczego odnośnie wymogów dotyczących kotłowni, zaostrzenia obejmują jedynie kotły, które muszą spełniać normy PN-EN 303–5:2012.
W naszej ofercie posiadamy ktoły takich producentów jak m.in. STALMARK, METLA-FACH, KOSTRZEWA

Poniżej prezentujemy nasz BESTSELLER, spełniający wymogi 5 klasy, a także posiadający certyfikat ECODESIGN:

Kocioł ten wyróżnia się nie tylko nowoczesnym wyglądem, ale również innowacyjnymi rozwiązaniami, które opisujemy w dalszej części artykułu.
Wymiennik kotła wykonany jest z atestowanej stali kotłowej o grubości 6mm. Pomiędzy obudową a wymiennikiem znajduje się izolacja wykonana z wełny mineralnej, pozwalająca na ograniczenie strat ciepła. W części rurowej wymiennika został umieszczony mechanizm ze spiralami ślimakowymi, zwiększają one sprawność kotła, poprzez wydłużenie drogi spalin, a także przez cykliczne ruchy góra-dół pozwalają utrzymać wymiennik w czystości. Wszystko odbywa się w pełni automatycznie.
Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że kocioł wyposażony jest w mechaniczne czyszczenie palnika w czego konsekwencji bez obaw możemy korzystać z pelletów klasy A2 i B. Poza czyszczeniem, palnik również automatycznie się rozpala oraz wygasza.
Dotykowy sterownik pozwala na:

– sterowanie pompą CO
– sterowanie pompą CWU
– sterowanie pompą zaworu
– sterowanie siłownikiem zaworu
– sterowanie zapalarką oraz podajnikiem
– sterowanie pogodowe oraz tygodniowe
– sterowanie dodatkową pompą
– połączenie z regulatorem pokojowym
Przy zastosowaniu dodatkowych modułów sterownik umożliwia: sterowanie dwoma dodatkowymi zaworami mieszającymi; podłączenie modułu GSM (odpowiedzialny za komunikację ze sterownikiem za pomocą telefonu komórkowego); moduł internetowy (odpowiedzialny za komunikację ze sterownikiem za pomocą internetu);
Kocioł może pracować w dwóch trybach- ustawienia automatyczne lub manualne.
Możliwy jest montaż zasobnika paliwa z obu stron, standardowa pojemność to 220l. Istnieje możliwość zamówienia kotła z większym zasobnikiem o pojemności 385l za dopłatą.
Kocioł  występuje w wersjach 14kW, 19kW, 24kW.