Baranowska 2, 06-300 Przasnysz
+48 578 099 001
kontakt@ekoinstal.org.pl

Kotły

Jak wyglądają obecne regulacje odnośnie sprzedawania kotłów?

Zgodnie z obecną polityką Unii Europejskiej, dążąc do ograniczenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery, produkowane i sprzedawane obecnie kotły muszą spełniać wymogi 5 klasy energetycznej. Dnia 1 października 2017 roku weszło w życie rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe.. W sprzedaży pozostają tylko kotły automatyczne, nie posiadające rusztu awaryjnego. Oznacza to brak możliwości wykorzystania paliwa innego niż dedykowane dla danego modelu kotła. Rozporządzenie nie zmienia niczego odnośnie wymogów dotyczących kotłowni, zaostrzenia obejmują jedynie kotły, które muszą spełniać normy PN-EN 303–5:2012.

Oferujemy kotły marek, które
zapewniają wysoką jakość

Najlepiej sprzedający się
obecnie kocioł C.O.

STALMARK EKOSILVER

Czym wyróżnia się ten kocioł?

Posiada on wiele innowacyjnych rozwiązań oraz nowoczesny wygląd potwierdzony certyfikatem ECODESIGN. Dostępny jest on z zasobnikiem paliwa z obu stron, standardowa pojemność to 220l, lecz istnieje możliwość zamówienia kotła z większym zasobnikiem o pojemności 385l za dopłatą. Kocioł występuje w wersjach 14kW, 19kW, 24kW.

Bezpieczeństwo

Wymiennik kotła wykonany jest z atestowanej stali kotłowej o grubości 6mm. Pomiędzy obudową a wymiennikiem znajduje się izolacja wykonana z wełny mineralnej, pozwalająca na ograniczenie strat ciepła.

Wydajność

W części rurowej wymiennika został umieszczony mechanizm ze spiralami ślimakowymi zwiększającymi sprawność kotła, poprzez wydłużenie drogi spalin, a także przez cykliczne ruchy góra-dół pozwalające utrzymać wymiennik w czystości. Wszystko odbywa się w pełni automatycznie.

Komfort

Zestaw jest wyposażony w dotykowy sterownik, który umożliwia sterowanie niemal wszystkimi parametrami kotła. Kocioł może pracować zarówno automatycznie, jak i manualnie.

Uniwersalność

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że kocioł wyposażony jest w mechaniczne czyszczenie palnika w czego konsekwencji bez obaw możemy korzystać z pelletów klasy A2 i B. Poza czyszczeniem, palnik również automatycznie się rozpala oraz wygasza.

Skontaktuj się 
z nami!