ul. Romana Hoppe 1, 06-300 Przasnysz
+48 578 099 001
kontakt@ekoinstal.org.pl

OSTATNI DZWONEK NA WNIOSEK O DOTACJĘ MÓJ PRĄD

OSTATNI DZWONEK NA WNIOSEK O DOTACJĘ MÓJ PRĄD

Liczby składanych obecnie wniosków o dotacje na mikroinstalacje fotowoltaiczne z Mojego Prądu wskazują, że już w najbliższych dniach może zostać wyczerpany budżet tego programu.

„W ostatnich miesiącach systematycznie rosło zainteresowanie dotacjami na domową instalację fotowoltaiczną w realizowanym od września ubiegłego roku programie Mój Prąd.

Jeszcze na początku tego roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyjmował w skali dnia około 400 wniosków o dotację. Tymczasem obecnie liczba składanych wniosków przekracza już 1000 dziennie.

Efekt to szybsze, niż można było zakładać jeszcze kilka miesięcy temu, wyczerpywanie się budżetu programu, który wynosi 1 miliard złotych.

Do 21 października NFOŚiGW przyjął już w sumie ponad 178,48 tys. wniosków o dotacje na łączną kwotę 892,41 mln zł, a przyjmowana obecnie przez Fundusz liczba wniosków oznacza, że łączna wnioskowana suma dotacji może przekroczyć udostępniony budżet jeszcze przed końcem obecnej edycji programu, czyli przed 18 grudnia br.

Liczba 1000 składanych dziennie wniosków oznacza, że przy wnioskowaniu o maksymalną kwotę dotacji na poziomie 5 tys. zł, dostępny jeszcze budżet w Moim Prądzie codziennie zmniejsza się o 5 mln zł.

Mogą pojawiać się co prawda wnioski, które z przyczyn formalnych zostaną odrzucone, to jednak są to przypadki sporadyczne i można przyjąć, biorąc pod uwagę, że skoro na dzień 21 października w programie zostało do wykorzystania jeszcze 106,5 mln zł, to budżet Mojego Prądu wyczerpnie się już w najbliższych dniach.”

Fragment artykułu „Ostatni dzwonek na dotację na mikroinstalację fotowoltaiczną z Mojego Prądu” opublikowany na stronie Gramwzielone.pl

https://www.gramwzielone.pl/energia-sloneczna/104151/ostatni-dzwonek-na-dotacje-na-mikroinstalacje-fotowoltaiczna-z-mojego-pradu