Baranowska 2, 06-300 Przasnysz
+48 578 099 001
kontakt@ekoinstal.org.pl

Pompy ciepła

Czym są pompy ciepła?

Na rynku można zetknąć się z wieloma różnorodnymi systemami ogrzewania, ale coraz większym zainteresowaniem z roku na rok cieszą się pompy ciepła. Nie jest to dziełem przypadku, gdyż jest to obecnie jeden z najlepszych systemów grzewczych dostępnych na rynku, który jest wskazywany przez Unię Europejską jako kluczowa technologia przy transformacji energetycznej budynków na terenie Unii, oraz wspierany przez programy rządkowe takie jak „Czyste Powietrze”

Co decyduje o tym, że pompy ciepła mają przewagę nad innymi systemami ogrzewania?

Niższe koszty budowy

Przy projektowaniu domu, w momencie kiedy decydujemy się na ogrzewanie poprzez pompę ciepła oszczędzamy nie tylko miejsce w budynku, ale też ograniczamy koszty budowy, gdyż nie uwzględniamy kotłowni, komina, czy magazynu na opał. Pompy ciepła można montować np. w pralni.

Niskie koszty, łatwość eksploatacji, oraz szybki zwrot inwestycji

System ogrzewania jakim są pompy ciepła nie wymaga uciążliwej obsługi, uzupełniania paliwa lub sprzątania w kotłowni i magazynie na opał. W połączeniu w instalacją fotowoltaiczną koszty eksploatacji są bardzo niskie. W stosunku do kotłów na gaz płynny lub olej opałowy realny czas zwrotu inwestycji wynosi od 5 do 7 lat.

Ekologia

Pompy ciepła nie wykorzystują procesu spalania do produkcji energii wewnętrznej, czyli ciepła. Korzystają jedynie z energii elektrycznej. Stanowią one idealne połączenie z instalacją fotowoltaiczną, gdyż w takim przypadku pompa jest całkowicie zeroemisyjna i korzysta z czystej energii.

Uniwersalność

Pompy ciepła mogą zarówno pracować samodzielnie, jak i współpracować z innymi systemami, takimi jak kolektory słoneczne czy kominki z płaszczem wodnym. Dodatkowy plus stanowi fakt, że pompy można wykorzystywać nie tylko do ogrzewania, ponieważ potrafią one również chłodzić pomieszczenia. 

Łatwość w pozyskaniu finansowania

Jako, że pompy ciepła to obecnie najbardziej ekologiczne systemy grzewcze, ich zakup jest wspierany przez władze państwa. Łatwo więc można uzyskać niskooprocentowany kredyt, tzw. Ekoraty, lub dofinansowanie na inwestycję proekologiczną w ramach programów takich jak „Czyste Powietrze”.

Długotrwałość

Przy odpowiednio dobranej oraz poprawnie zainstalowanej i poddawanej regularnym przeglądam pompie ciepła, jej żywotność sięga nawet 50 lat, co czyni ją najtrwalszym obecnie systemem ogrzewania.

Dlaczego my?

Na rynku OZE jesteśmy od 8 lat. Współpracujemy z międzynarodowymi markami, dzięki czemu zapewniamy produkty wyłącznie wysokiej jakości. Obecnie montujemy ponad 30 pomp ciepła tygodniowo. Nasze ekipy monterskie to
wyspecjalizowani fachowcy z bogatym doświadczeniem. Zapewniamy pomoc merytoryczną, sprawną obsługę oraz szybki serwis w razie potrzeby.

Umów się na bezpłatny audyt i dowiedz się więcej!

Skontaktuj się
z nami!