Pompy Ciepła – IKIBA

Skontaktuj się
z nami!


  IKIBA

  Powietrzna pompa ciepła typu monoblok IKIBA z inwerterem DC i sprężarką 3 fazową Twin Rotary w prosty sposób wykorzystuje odnawialne źródła energii do produkcji ciepła. To jedna z najbardziej wydajnych pomp ciepła dostępnych na rynku.
  IKIBA to bardzo solidny produkt w dobrej cenie, który idealnie trafia w oczekiwania klienta. Niewielkie wymiary i zwarta konstrukcja urządzenia ułatwiają transport i wybór miejsca montażu.

  Za pomocą sterownika włoskiej firmy Carel, posiadającego 7 calowy wyświetlacz i modułu wifi, będziesz w stanie sterować pompą także z poziomu aplikacji. Dzięki temu sterownikowi znacząco spadają koszty eksploatacji naszej pompy ciepła. Pompa wyposażona jest w czynnik chłodniczy R32, czyli jednorodny czynnik z grupy HFC, o niskim współczynniku ocieplenia globalnego, cechuje się korzystnymi właściwościami termodynamicznymi jak np. bardzo wysokim cieple parowania i dużej objętościowej wydajności chłodniczej.

  IKIBA to bardzo solidny produkt w dobrej cenie, który idealnie trafia w oczekiwania klienta. Niewielkie wymiary i zwarta konstrukcja urządzenia ułatwiają transport i wybór miejsca montażu.

  IKIBA to produkt klasy energetycznej A+++, który został wyposażony w wydajną sprężarkę firmy Panasonic, cieszącą się bardzo pochlebnymi opiniami na rynku. Sprężarka ta jest trójfazowa, dzięki czemu będzie można ją podłączyć bez zbędnych przeróbek instalacji elektrycznej. Nasza pompa posiada regulację temperatury pomieszczenia, regulację temperatury wody oraz tryb chłodzenia. Wykazuje się dobrą pracą w ujemnych temperaturach (zakres od -25°C).

  Co zyskujesz decydując się na pompę ciepła marki IKIBA?

  Optymalne rozwiązanie do zastosowania w przydomowej instalacji grzewczej
  Solidny produkt w przystępnej cenie, trafiający w oczekiwania klienta
  Sposób sterowania: kontroler przewodowy (kolorowy ekran dotykowy 7”) lub dedykowana aplikacja mobilna
  Funkcję pogodową (krzywa grzewcza) oraz harmonogramy

  Czym są pompy ciepła?

  Na rynku można zetknąć się z wieloma różnorodnymi systemami ogrzewania, ale coraz większym zainteresowaniem z roku na rok cieszą się pompy ciepła. Nie jest to dziełem przypadku, gdyż jest to obecnie jeden z najlepszych systemów grzewczych dostępnych na rynku, który jest wskazywany przez Unię Europejską jako kluczowa technologia przy transformacji energetycznej budynków na terenie Unii, oraz wspierany przez programy rządkowe takie jak „Czyste Powietrze”

  Co decyduje o tym, że pompy ciepła mają przewagę nad innymi systemami ogrzewania?

  Niższe koszty budowy

  Przy projektowaniu domu, w momencie kiedy decydujemy się na ogrzewanie poprzez pompę ciepła oszczędzamy nie tylko miejsce w budynku, ale też ograniczamy koszty budowy, gdyż nie uwzględniamy kotłowni, komina, czy magazynu na opał. Pompy ciepła można montować np. w pralni.

  Niskie koszty, łatwość eksploatacji, oraz szybki zwrot inwestycji

  System ogrzewania jakim są pompy ciepła nie wymaga uciążliwej obsługi, uzupełniania paliwa lub sprzątania w kotłowni i magazynie na opał. W połączeniu w instalacją fotowoltaiczną koszty eksploatacji są bardzo niskie. W stosunku do kotłów na gaz płynny lub olej opałowy realny czas zwrotu inwestycji wynosi od 5 do 7 lat.

  Ekologia

  Pompy ciepła nie wykorzystują procesu spalania do produkcji energii wewnętrznej, czyli ciepła. Korzystają jedynie z energii elektrycznej. Stanowią one idealne połączenie z instalacją fotowoltaiczną, gdyż w takim przypadku pompa jest całkowicie zeroemisyjna i korzysta z czystej energii.

  Uniwersalność

  Pompy ciepła mogą zarówno pracować samodzielnie, jak i współpracować z innymi systemami, takimi jak kolektory słoneczne czy kominki z płaszczem wodnym. Dodatkowy plus stanowi fakt, że pompy można wykorzystywać nie tylko do ogrzewania, ponieważ potrafią one również chłodzić pomieszczenia. 

  Łatwość w pozyskaniu finansowania

  Jako, że pompy ciepła to obecnie najbardziej ekologiczne systemy grzewcze, ich zakup jest wspierany przez władze państwa. Łatwo więc można uzyskać niskooprocentowany kredyt, tzw. Ekoraty, lub dofinansowanie na inwestycję proekologiczną w ramach programów takich jak „Czyste Powietrze”.

  Długotrwałość

  Przy odpowiednio dobranej oraz poprawnie zainstalowanej i poddawanej regularnym przeglądam pompie ciepła, jej żywotność sięga nawet 50 lat, co czyni ją najtrwalszym obecnie systemem ogrzewania.

  Dlaczego my?

  Na rynku OZE jesteśmy od 8 lat. Współpracujemy z międzynarodowymi markami, dzięki czemu zapewniamy produkty wyłącznie wysokiej jakości. Obecnie montujemy ponad 30 pomp ciepła tygodniowo. Nasze ekipy monterskie to
  wyspecjalizowani fachowcy z bogatym doświadczeniem. Zapewniamy pomoc merytoryczną, sprawną obsługę oraz szybki serwis w razie potrzeby.

  Umów się na bezpłatny audyt i dowiedz się więcej!