Baranowska 2, 06-300 Przasnysz
+48 578 099 001
kontakt@ekoinstal.org.pl

Pompy ciepła

Pompy ciepła – montaż Warszawa i okolice, woj. mazowieckie

Na rynku można zetknąć się z wieloma różnorodnymi systemami ogrzewania, ale coraz większym zainteresowaniem z roku na rok cieszą się pompy ciepła. Tego typu urządzenia mogą być stosowane zarówno w nowych budynkach, jak i modernizowanych. Co więcej, mogą stanowić główne źródło ogrzewania lub współpracować z innym urządzeniem (np. z kolektorem słonecznym). Nie wymagają wykonywania odwiertów a jedynie przyłączy hydraulicznych i elektrycznych.

W ofercie naszej firmy znajdują się różne rodzaje pomp ciepła, które doskonale sprawdzą się do podgrzewania wody basenowej lub ciepłej wody użytkowej, a także do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń w budynkach. Zróżnicowanie oferowanych urządzeń pozwala dostosować odpowiednie rozwiązanie do oczekiwań cenowych i technicznych inwestora. Ponadto nasza oferta obejmuje montaż pomp ciepła – kompleksową usługę, którą realizujemy na obszarze całego województwa mazowieckiego.

Pompy ciepła – czy warto?

Produkowane obecnie pompy należą do oszczędnych, niezawodnych oraz przyjaznych środowisku źródeł ciepła, w które wyposaża się coraz większą liczbę budynków. Najbardziej zachwalana jest bezobsługowość tego typu urządzeń, ale o tym, że warto rozważyć ogrzewanie pompą ciepła, decydują także takie zalety jak:

  • stosunkowo szybki zwrot poniesionych nakładów inwestycyjnych (realny czas zwrotu inwestycji wynosi od 5 do 7 lat),
  • nie trzeba tracić czasu na poszukiwanie paliwa o dobrej jakości za przystępną cenę,
  • niższe koszty budowy domu (wybierając pompę ciepła, nie ma potrzeby wznoszenia komina, magazynu na opał itp.),
  • długa żywotność urządzenia, wynosząca nawet do 50 lat,
  • możliwość nie tylko ogrzewania budynku, ale także chłodzenia (latem),
  • pompa może być zarówno jedynym źródłem ciepła do ogrzewania budynku, jak i może współpracować z innymi urządzeniami takimi jak np. kominek z płaszczem wodnym czy kolektor słoneczny,
  • niektóre rodzaje pomp są bardzo łatwe w montażu i mogą być montowane praktycznie w każdym obiekcie (np. w bloku mieszkalnym),
  • pompa ciepła jest przyjazna dla środowiska przyrodniczego.