Montaż pomp ciepła w Warszawie, województwo Mazowieckie

Nowoczesne i ekologiczne rozwiązania

Poza serwisem oferta naszej firmy obejmuje profesjonalne usługi z zakresu montażu pomp ciepła na obszarze całego województwa mazowieckiego. Tego typu urządzenia zostały zaprojektowane jako wydajne, ekologiczne oraz nowoczesne instalacje ogrzewania, a co więcej, mogą współpracować z innymi potencjalnymi źródłami ciepła.

Nasz zespół składa się z doświadczonej kadry pracowników specjalizujących się w technice grzewczej oraz wentylacji, co gwarantuje, że całe oprzyrządowanie zostanie prawidłowo zamontowane. Wykonujemy instalacje domowe, biurowe, a także przemysłowe, zapewniając kompleksowe usługi, począwszy od projektowania, poprzez wykonanie, montaż oraz serwis pomp ciepła.

O czym warto wiedzieć przed montażem pompy ciepła?

Inwestor powinien mieć na uwadze, że pompa ciepła wchodzi w skład całego systemu grzewczego obejmującego dolne źródło ciepła (instalacja przekazująca ciepło z gruntu bądź z powietrza) oraz instalację grzewczą w pomieszczeniach (określaną niekiedy mianem górnego źródła ciepła). Prawidłowo dobrane komponenty będą ze sobą sprawnie współpracować. Warto też pamiętać, że nawet najbardziej efektywnie pracująca pompa podłączona do instalacji zaprojektowanej i wykonanej na podstawie złych obliczeń, nie będzie satysfakcjonująca. Dlatego dobrze jest skorzystać z fachowej pomocy w zakresie montażu pompy ciepła.

Pozostałe kwestie, o których warto pamiętać to:

  • wielkość działki – wykorzystanie pomp ciepła zaleca się przede wszystkim na dużych działkach, osiągających do ok. trzech razy większą powierzchnię niż powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń,
  • montaż pompy ciepła możliwie blisko budynku – oddalenie urządzenia od obiektu zmniejsza współczynnik skuteczności, nawet w sytuacji, gdy zastosujemy inne rozwiązania wspomagające,
  • szczelność – warto wybrać właściwy sposób realizacji instalacji, bez ewentualności przeciekania – na dalszych etapach wykrycie nawet niewielkiej nieszczelności może być niemożliwe.

Nasi specjaliści chętnie umówią się z Państwem na rozmowę i przedstawią wszelkie najważniejsze aspekty planowania i wykonania inwestycji. Szczegółowej analizie zostaną poddane takie elementy jak stan systemu grzewczego, obiektu i otoczenia (działka, położenie), aby dobrać optymalną pompę ciepła.