Smart Home

Skontaktuj się z nami!


  Instalacje z grupy
  Smart Home

  Stosowanie nowoczesnych i inteligentnych urządzeń sprawia, że mieszkanie czy dom staje się
  smart – stąd alternatywna nazwa inteligentnych domów – smart home. Systemy te
  pozwalają łatwiej zarządzać domem, podnoszą jego funkcjonalność, a także nasze bezpieczeństwo. Podążając za tempem rozwoju technologicznego, w ciągu kilku najbliższych lat instalacje smart home staną się nowym standardem budownictwa.

  Czy spotkałeś się kiedyś z sytuacją, że będąc na zakupach
  zastanawiałeś/aś się czy wyłączyłeś/aś żelazko z gniazdka? Albo czy kurier pojawił się w trakcie Twojej nieobecności? A może chciałbyś dostawać powiadomienie na telefon każdorazowo, gdy Twoje dziecko opuści dom lub wróci do niego? Z rozwiązaniem w każdym z tych przypadków przychodzi Smart Home. Dzięki specjalnie stworzonym zestawom od Ekoinstal SD będziesz w stanie zadbać o bezpieczeństwo i wygodę swoją oraz użytkowników swojego domu.

  Na systemy inteligentnego domu składają się:

  Centrale sterujące

  do których przyłączane są wszystkie urządzenia.

  Komponenty sterujące

  takie jak inteligentne
  przyciski, panele, piloty i sterowniki.

  Komponenty funkcjonalne

  takie jak kamery i alarmy, czujniki oraz moduły do sterowania ogrzewaniem
  czy oświetleniem.

  Jakie są korzyści z posiadania systemu Smart Home w swoim domu?

  Technologia domów inteligentnych rozwija się w ekspresowym tempie. Sprawia to, że żyje nam się bezpieczniej, bardziej komfortowo i po prostu lepiej. Czas na inteligentą rewolucję także w Twoim domu! Pokażemy, w jaki sposób technologia może posłużyć Ci na co dzień. Dzięki systemom Smart Home i doborze scenariuszy pomożemy Ci stworzyć swój własny, nowoczesny świat.

  Zdalne zarządzanie

  Dzięki zastosowaniu systemu Smart Home jesteś w stanie
  zdalnie wyłączyć zasilanie czy monitorować stan swojej posesji z każdego miejsca na Ziemi. Wygodę zapewni Ci także zintegrowanie systemu z roletami, oświetleniem czy stacją pogodową, którymi sterować będziesz mógł z jednej aplikacji.

  Możliwość rozbudowy

  Nowoczesna instalacja zapewnia rozbudowane funkcje łączników, które zawsze możesz zmienić. To Ty decydujesz czy chcesz sterować urządzaniami pojedynczo i/lub grupowo. Sprawdza się to np. w przypadku oświetlenia. Sceny świetlne jak ściemnianie lub zmiana kolorów mogą stać się stałą częścią Twojego dnia.

  Oszczędności narachunkach

  System Smart Home pomoże Ci także obniżyć rachunki za prąd, dzięki maksymalnemu wykorzystania oświetlenia naturalnego, wykorzystaniu czujników ruchu, które wyłączą Ci światło, kiedy nie wykryją ruchu w danym pomieszczeniu. W okresie letnim automatyczne zamykanie rolet pomoże Ci chronić się przed przegrzaniem budynku i intensywnym chłodzeniu go klimatyzacją.

  Co znajdziesz w naszej ofercie?

  Grenton

  Grenton Smart Home pozwoli Ci sterować wszystkimi urządzeniami i systemami
  w Twoim domu. Firma powstała
  w 2011 roku w Krakowie. Strategia skoncentrowana na rozwoju kompletnego, elastycznego systemu Smart Home.
  Z telefonu lub tabletu możesz zmieniać funkcje domu, a dzięki Grenton Home Manager i myGrenton dostosujesz potrzeby do siebie.

  Somfy

  Somfy to francuska firma, z oddziałem
  w Polsce, specjalizująca się w automatyce domowej od ponad 50 lat. TaHoma switch firmy Somfy pozwoli Ci sterować niemal 300 produktami marki Somfy i firm partnerskich.