SolarEdge – wysoka jakość i innowacje

SolarEdge – wysoka jakość i innowacje

solaredge

Firma SolarEdge zyskuje coraz większą popularność na polskim rynku. Dzieje się to za sprawą innowacji wprowadzanych przez izraelskiego producenta, który jest pionierem w dziedzinie optymalizacji systemów fotowoltaicznych na poziomie każdego z modułów.  Pozwala to na osiągnięcie do 25% więcej energii z posiadanej przez nas mikroinstalacji. Poniżej przedstawiamy korzyści płynące z posiadania Inwertera firmy SolarEdge.

Szczególną uwagę należy zwrócić na bezpieczeństwo wynikające z instalacji optymalizerów przy każdym module. Posiadają one  funkcję SafeDC, która ograniczy automatycznie napięcie DC modułów do bezpiecznego 1V, gdy inwerter lub zasilania sieci jest wyłączone. Dzięki temu, w sytuacjach kryzysowych nie ma obawy o możliwość porażenia prądem.

Zwiększone uzyski są kolejną zaletą, która zachęca do zakupu tego urządzenia. Każdy pojedynczy moduł produkuje energię do 100% swoich możliwość i zacienienie jednego z nich, bądź niedopasowanie napięciowe nie wpływa na pracę pozostałych modułów, w konsekwencji otrzymujemy zwiększenie uzysków do 25%. Czas gwarancji, którą objęte są urządzenia wynosi odpowiednio: na optymalizery – 25 lat, na falownik- 12 lat, istnieje również  możliwość przedłużenia gwarancji falownika do 25 lat niewielkim  kosztem.

Technologia firmy SolarEdge pozwala na zwiększenie wykorzystania powierzchni dachu dostępnego pod instalację fotowoltaiczną. Tam gdzie tradycyjna technologia się nie sprawdzi, ze względu na występujące przeszkody- zacienienia na dachu, bez problemu możemy wykorzystać technologię SolarEdge aby cieszyć się własną domową elektrownią PV.

Dużą popularnością wśród użytkowników korzystających z falowników firmy SolarEdge cieszy się możliwość darmowego monitoringu. Przez cały okres użytkowania istnieje zapewniony darmowy, dokładny monitoring każdego panelu, dzięki czemu mamy podgląd na pracę pojedynczego modułu, a w razie usterek, możemy zweryfikować, który z nich jest uszkodzony, co pozwala na szybszą reakcję serwisu w celu ich usunięcia.

 Falowniki SolarEdge w połączeniu z optymizerami pozwalają na przyszłą bezproblemową rozbudowę elektrowni PV. W tradycyjnych rozwiązaniach ilość modułów jest dostosowywana do konkretnego falownika i mamy bardzo ograniczone możliwości przyszłej rozbudowy. Montując falowniki SolarEdge możemy używać modułów różnych mocy, różnych producentów o różnym położeniu względem słońca, dzięki temu bezproblemowo rozbudujemy naszą elektrownię w przyszłości. Na magazynowanie energii pozwala funkcja StorEdge, która zapewnia kompatybilność z magazynami energii. Inwestycja w magazyn energii nie będzie wymagała od nas żadnych dodatkowych nakładów finansowych. Funkcja StorEdge pozwala na podłączenie baterii Tesla Powerwall i zwiększenie konsumpcji energii produkowanej z elektrowni fotowoltaicznej.

Podsumowując, technologia SolarEgde posiada wiele zalet, zapewnia bezpieczeństwo, maksymalizuje uzyski energii w niekorzystnych warunkach, pozwala na stały wgląd w uzyski naszej instalacji a także pomaga serwisantom w zlokalizowaniu źródła usterki.


Masz pytania? Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat instalacji fotowoltaicznych? Zadzwoń i umów się na bezpłatny audyt naszego doradcy technicznego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *