Turbiny wiatrowe

Skontaktuj się
z nami!


  Czym są?

  Jak działają?

  Nowoczesne turbiny to bardzo precyzyjne i zaawansowane technologicznie urządzenia, jednakże zasada ich działania jest prosta. Energia kinetyczna wiatru napotykając opór w postaci łopat turbiny wprowadza je w ruch przekształcając się tym samym w energię mechaniczną, która za pomocą wału przesyłana jest za pomocą wału i przekładni do inwertera, który przetwarza wszystko na prąd, z którego możemy korzystać w gospodarstwach domowych, magazynować, lub przekazywać do sieci.

  Jakie są zalety pozyskiwania
  energii z wiatru?

  Prostota eksploatacji turbin
  Stanowi to źródło
  zupełnie czystej
  i nieograniczonej energii 
  Inwestycja po czasie 
  się zwraca, generując 
  później darmową energię

  Dlaczego my?

  Firma Ekoinstal posiada w swojej ofercie najwyższej jakości turbiny wiatrowe o osi pionowej oraz poziomej. Działając na rynku od ponad ośmiu lat, dysponujemy szerokim
  doświadczeniem w doborze optymalnych urządzeń, w zależności od indywidualnych potrzeb i oczekiwań
  odbiorców. Naszym klientom dostarczamy zarówno pojedyncze elementy do samodzielnego montażu, jak i gotowe rozwiązania, rozpoczynając od przygotowania koncepcji, a kończąc na uruchomieniu generatora oraz oddaniu do eksploatacji. Działamy na terenie całego województwa mazowieckiego. Montaż tego typu urządzeń wymaga znajomości przepisów prawnych, aby uniknąć problemów, warto tę kwestię oddać w ręce doświadczonych specjalistów. W przypadku budowy małej elektrowni, napędzanej wiatrem o mocy 40-50 kW, nie podlega ona procedurze lokalizacji. Dla generatorów o większej mocy warunki powinny być precyzyjnie określone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.

  Montaż turbin wiatrowych może przebiegać następująco:


  -w sposób stale związany z gruntem – w którym maszt jest montowany do fundamentów (w tej sytuacji konieczne jest uzyskanie pozwolenia na budowę masztu)


  -w sposób nietrwale związany z gruntem – w którym do masztu stosuje się specjalne odciągi liniowe, a stopa masztu nie jest zakotwiczona w fundamencie


  -montaż na budynku – w obrębie 3 metrów wokół budynku nie jest wymagane żadne pozwolenie, dla pozostałych urządzeń konieczne jest zgłoszenie.