Baranowska 2, 06-300 Przasnysz
+48 535 552 001
kontakt@ekoinstal.org.pl

Fotowoltaika

Dziedzina nauki i techniki, która zajmuje się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego to fotowoltaika. Nazwa wywodzi się od wyrazów „foto” (światło) i „wolt” (jednostka napięcia elektrycznego). Proces przetwarzania dokonuje się w ogniwie fotowoltaicznym. Zjawisko to po raz pierwszy zaobserwował Alexander Edmond Becquerel w 1839 roku. W połowie lat pięćdziesiątych XX wieku wykorzystano je do produkcji energii w programach kosmicznych. Dzięki temu, że promieniowanie słoneczne jest ogólnodostępnym alternatywnym źródłem energii, można produkować prąd, nie wytwarzając przy tym żadnych odpadów i nie zanieczyszczając środowiska przyrodniczego. W sektorze energii odnawialnej to właśnie fotowoltaika jest najprężniej rozwijającą się dziedziną.

Panele fotowoltaiczne – dlaczego warto?

Dzięki możliwości wytwarzania prądu elektrycznego przy pomocy paneli fotowoltaicznych instalowanych zarówno na dachu obiektu, jak i w jego bliskim sąsiedztwie, proces generowania prądu jest praktycznie całkowicie darmowy. Najważniejszymi elementami każdego systemu tego rodzaju są ogniwa fotowoltaiczne, w których dochodzi do zamiany energii promieniowania słonecznego na prąd elektryczny.

Korzystanie z fotowoltaiki przynosi konsumentom mnóstwo korzyści. Przede wszystkim pozwala na zaoszczędzenie kosztów związanych z rachunkami za energię elektryczną. W zależności do konkretnej sytuacji umożliwia produkcję określonej ilości prądu. Powstałe nadwyżki ma obowiązek odebrać od nas zakład energetyczny i zwrócić prąd w formie barteru w przypadku budynków mieszkalnych (prąd za prąd), natomiast odkupić w przypadku przedsiębiorców, budynki/lokale usługowe.

Kolejną korzyścią jest świadomość dbania o środowisko przyrodnicze – panele i ogniwa fotowoltaiczne nie generują zanieczyszczeń powietrza, nie zużywają wody itp. Żywotność tego typu komponentów sięga nawet do 30 lat+. Wybór fotowoltaiki to także niezależność energetyczna – jako konsumenci mogą Państwo uniezależnić się od dostawcy energii elektrycznej.
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy. Dostarczamy zarówno pojedyncze komponenty, jak i gotowe rozwiązania, zapewniając fachowy montaż i serwis. Obszarem naszej działalności jest nie tylko Warszawa, ale całe województwo mazowieckie.